Beauty Shaper

(endermologia na twarz ciało i liposukcja kawitacyjna)

Endermologia na ciało

Endermologia oferowana przez Studio Figura to urządzenie posiadające aż 4czynniki wspomagające:
masaż podciśnieniowy vacuum
masaż mechaniczny
laser biostymulujący IR
fale radiowe RF

– Masaż podciśnieniowy vacuum: Poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu. Zwiększa głębokość penetracji fal RF i światła IR i zwiększa aktywność fibroblastów do odbudowy tkanki łącznej.

– Masaż mechaniczny – ruchome rolki udrażniają układ limfatyczny, usprawniając tym samym proces usuwania toksyn z organizmu i przyspieszając procesy metabolizmu, prowadzą do zmniejszenia wzajemnego zlepiania się komórek tłuszczowych.

– Laser biostymulujący IR – działa na płytkich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, przygotowuje skórę do lepszego przepływu i działania fal RF na głębsze warstwy skóry, zwiększa ilość dostarczanego tlenu przyspieszając proces lipolizy.

– RF fale radiowe – działają w głębokich warstwach skóry i podnoszą temperaturę w tkankach, odbudowując w ten sposób włókna kolagenowe i elastyny oraz niwelują adipocyty czyli komórki tłuszczowe z nagromadzonych miejsc.

Efekty:

  • wyszczuplenie
  • uda i pośladki bez cellulitu
  • jędrna skóra
  • pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego
  • zwiększenie napięcia powłok brzusznych i innych partii ciała
  • wygładzenie skóry
  • modelowanie sylwetki

Endermologia na twarz

Technologia masażu podciśnieniowego, jakim jest endermologia, może być stosowana nie tylko na ciele, ale również na twarzy, szyi i dekolcie. Jej efektem jest skuteczny drenaż limfatyczny, który jednoczesne jest naturalną formą liftingu. Jest to również doskonały lifting skóry w okolicach oczu. Dzięki połączeniu masażu podciśnieniowego i wibracyjnego, które obejmują głębokie warstwy skóry, endermologia twarzy zapewnia doskonałe efekty. Intensywna, trójwymiarowa stymulacja prowadzi też do aktywowania fibroblastów (komórek skóry), które wydajniej produkują kolagen i elastynę. Efektami tego działania są ujędrnienie skóry twarzy, poprawa jej napięcia powierzchniowego oraz wygładzenie i spłycenie zmarszczek. Znacznie poprawia się też jej owal. Endermologia twarzy nie wymaga osłaniania skóry, jak podczas wykonywania zabiegów na ciele.

Laser biostymulujący IR – działanie promieni laserowych obejmuje płytkie warstwy skóry, przyczyniając się do wzrostu temperatury w tkance tłuszczowej. W efekcie następuje przyspieszenie metabolizmu, a skóra jest znacznie lepiej przygotowana do przepływu prądu i fal RF. Dzięki temu zwiększa się efektywność oddziaływania na głębsze warstwy skóry i tkanki tłuszczowej. Biostymulacja korzystnie wpływa na proces lipolizy, zwiększając dotlenienie tkanki.

RF fale radiowe – oddziałują na głębokie warstwy skóry i powodują wzrost temperatury tkanek. Dzięki temu odbudowują się włókna elastyny i kolagenu. Zanikają również nagromadzone komórki tłuszczowe (adipocyty), gdyż fale RF aktywują w nich procesy lipolizy.

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem odbywającym się bez ingerencji skalpela. Zabieg uważany jest nie tylko za bezpieczny , ale i niezwykle skuteczny. Polega na zastosowaniu nieinwazyjnych fal ultradźwiękowych do usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych. Jest to efektywna metoda pozwalająca na wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. W poszczególnych partiach ciała błony komórek tłuszczowych poddawane są procesowi niszczenia, co nie powoduje jednak jakichkolwiek uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych, czy nerwów.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

W trakcie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej następuje przerwanie błony komórek tłuszczowych, co skutkuje przedostaniem się tłuszczów do przestrzeni międzykomórkowej. Stamtąd przenoszone są wraz z płynami układów limfatycznego i krwionośnego wprost do wątroby. Organ traktuje dostarczone tłuszcze podobnie jak te pochodzące z pokarmu. Wskutek procesów przemiany materii zostają one rozłożone i wydalone z organizmu. Zabieg umożliwia uszczuplenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest to niewykonalne sposobami klasycznymi – aktywnością fizyczną i dietą. Jednak należy pamiętać, że liposukcja kawitacyjna nie jest jedną z metod leczenia nadwagi, a zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu ukształtowanie upragnionej sylwetki.